Dalintis Facebook'e

  

Apie bazę

Šioje bazėje skelbiame vilniečių pasakojimus apie gimtąjį Vilnių: miesto erdves ir kaitą, vaikystę mieste, savitumą lyginant su Lietuvos ir kitų Europos valstybių miestais, Vilniaus kalbą.

Bazėje viešinama beveik 120 interviu su įvairaus amžiaus ir profesijos suaugusiaisiais lietuvių, rusų, lenkų ir kitų tautybių vilniečiais. Informantai atrinkti pažįstamojo pažįstamojo principu. Visi jie yra gimę Vilniuje arba gyvena čia nuo mažumės, kai kurie yra antros ir trečios kartos vilniečiai, nes jų tėvai ar seneliai taip pat gimė Vilniuje. Informantų vardas neatskleidžiamas, pateikiama tik informacija apie amžių, užsiėmimą, išsilavinimą ir tėvų gimtąsias kalbas.

Nors mums patiems labiausiai rūpi Vilniaus kalbos ypatybės ir vertinimai, vilniečių pasakojimai suteikia daug vertingos papildomos medžiagos. Norime ja pasidalinti su sakytinės kalbos ir diskurso, kultūros, miestų ir kitais tyrėjais, studentais, mokiniais ar smalsaujančiais užklydėliais.

Bazėje galima atlikti paiešką įvedus raktažodį – programa suras ištraukas iš visų interviu su jūsų pasirinktu žodžiu. Paspaudę ant mūsų siūlomo raktažodžio, gausite atrinktų įdomių vilniečių pasisakymų ta tema. Skiltis „Paklausykite vilniečių kalbos“ skirta būdingiausioms vilniečių tarties ir kirčiavimo ypatybėms, joje pateikiamos tekstinės iliustracijos su garso įrašu.

Informantai yra davę sutikimą naudoti įrašytą pokalbį moksliniais tikslais, todėl etikos sumetimais prieiga prie viso interviu teksto suteikiama tik užsiregistravusiems nurodytoje skiltyje ir gavusiems leidimą vartotojams. Atskiros interviu ištraukos prieinamos viešai.
 
Interviu surinkti 2010–2014 m. vykdant projektus „Kalba Vilnius“. Iš viso vilniečių interviu duomenų bazę sudaro apie 599,600 žodžių.

Daugiau apie paiešką ir interviu išrašus skaitykite atskirose skiltyse.

Dėmesio! Spustelėjus ant logotipo sociolingvistika patenkama į svetainę sociolingvistika.lt. Norint grįžti į titulinį šios bazės puslapį, reikia naudoti viršuje ant nuotraukos esantį bazės logotipą.
________________________________________________________________________________________

Jei turėsite komentarų, jei kiltų sunkumų ar klausimų, rašykite į info@sociolingvistika.lt arba naudokite skiltį „Komentaras“. Ačiū, kad dirbate etiškai! Sėkmės!