Dalintis Facebook'e

  

Apie paiešką

I. Paieška interviu tekste. Įvedę frazę, žodį ar jo dalį į laukelį Paieška bazėje su jūsų raktažodžiu ir spustelėję ENTER, gausite šią informaciją:
 
  • Ištraukų, kuriose minimas jums rūpimas žodis, skaičių; žodžio ar jo formos pavartojimų skaičių ir jį pavartojusių informantų (failų) skaičių.
  • Autentiškas pokalbio ieškoma tema ištraukas iš visų bazėje esančių interviu išrašų. Ieškomasis žodis, žodžio dalis ar frazė ištraukoje bus išskirti mėlyna spalva. Spustelėjus varnelę bus galima matyti platesnį kontekstą.
  • Kalbėtojo socialinius duomenis: amžių, profesinės veiklos sritį, išsilavinimą ir gimtąsias (tėvo ir motinos) kalbas. Ši informacija nurodoma dešinėje prie kiekvieno kalbėtojo pirmosios citatos.

Kai įvestas raktažodis, galima susiaurinti paiešką pagal bendruosius informantų socialinius požymius. PAIEŠKOS stulpeliuose dešinėje galite pasirinkti norimą informantų:
 
  • amžiaus grupę,
  • lytį,
  • gimtąsias (tėvo ir motinos) kalbas,
  • išsilavinimą,
  • užimamas pareigas.

Susiaurinus paiešką, jums bus pateiktos interviu ištraukos tik iš tų informantų, kurie atitinka jūsų pasirinktus kriterijus. Dėmesio! Susiaurinti citatų paiešką pagal socialinius informantų duomenis galima tik tada, jei prieš tai atlikta raktažodžio paieška.

Visas citatas arba tas, kurias pažymėsite varnele kaip tinkamas, galima atsisiųsti wordo formatu, spustelėjus „Atsisiųsti pažymėtus“. Kartu gausite kiekvienos ištraukos autoriaus socialinius duomenis.

Apie interviu išrašymo principus, kalbėtojų ir teksto kodus skaitykite čia.

Pradėdami naują paiešką, spustelėkite „Išvalyti“.

Jei neturite konkrečios rūpimos temos ar raktažodžio, galite perskaityti skiltyje „Interviu klausimynas“ pateiktus interviu klausimus. Per interviu jų nebuvo laikomasi visiškai paraidžiui, tačiau diduma temų aptartos su visais informantais.
________________________________________________________________________________________

II. Viso interviu teksto paieška. Interviu galima atsirinkti pagal bendruosius informantų socialinius požymius PAIEŠKOS stulpeliuose. Paieškos rezultatą gausite excelio tipo lentelės forma. Be duomenų apie informantų amžių, lytį, gimtąją kalbą, išsilavinimą, profesinės veiklos sritį, matysite konkretaus interviu trukmę. Rezultatus bus galima rūšiuoti pagal kiekvieną iš minėtų parametrų, spustelėjus varnelę ties antrašte. Pažymėtus tinkamus arba visus interviu galima parsisiųsti, tačiau tik jeigu esate registruotas vartotojas.

Kadangi informantai yra davę sutikimą naudoti įrašytą pokalbį moksliniais tikslais, etikos sumetimais prieiga prie viso interviu teksto suteikiama tik užsiregistravusiems ir gavusiems leidimą vartotojams. Spustelėkite „Prieiga prie viso interviu teksto“, užpildykite registracijos formą ir išsiųskite prašymą.

Gavę leidimą naudoti visą interviu tekstą, norimus interviu galėsite atsisiųsti zip formatu. Interviu buvo išrašomi naudojant programą CLAN. Jei jos neturite, parsisiųskite iš čia: http://childes.psy.cmu.edu/

Atkreipiame dėmesį, kad, jei prie bazės prisijungėte su „Firefox“ naršykle, norėdami peržiūrėti interviu išrašą, turėsite spustelti CLAN logotipą ir kaip peržiūros programą pasirinkti CLAN. Priešingu atveju interviu išrašas bus atvaizduotas netinkamai. Paprastesnis būdas – varnele pažymėti jums reikalingus interviu išrašus ir „Atsisiųsti pažymėtus“.

Apie interviu išrašymo principus, kalbėtojų ir teksto kodus skaitykite čia.
_________________________________________________________________________________________

Dėmesio! Spustelėjus ant logotipo sociolingvistika patenkama į svetainę sociolingvistika.lt. Norint grįžti į titulinį šios bazės puslapį, reikia naudoti viršuje ant nuotraukos esantį bazės logotipą.