Dalintis Facebook'e

  

VILNIEČIAI APIE...

Kaunas man iki šiol, taip sakant, neturiu simpatijų didelių, nu šiaip jis man prie Vilniaus kažkaip pririštas ir viskas.
71 m. inžinierius, dėstytojas
Nors mano tėtis iš Kauno, bet Kaune tai nenorėčiau gyvent, nes ten kažkokia labai specifinė publika Kaune, nu jie turi tokį kažkokį kaunietišką prieskonį nelabai skanų, tokį kažkokie tai tokie visi, nu kažkokie tai nežinau, saldūs ne saldūs, kažkoks nu yra prieskonis, neteko patirt?
56 m. architektas
Ryškiausiai Kauną gali pažinti iš manieros kalbos. Jisai norėdamas kaunietiškai šnekėti, jis rinksis tam tikros kalbos manieras, tam tikrus žodelius, tam tikrą žargoną ir tai netgi nėra intonacijų maniera, tarimo maniera, bet tai yra daugiau, man tai asocijuojasi su manieringumu kalbos. Taip, Kaunas turi specifinį savo žargoną irgi ir tokį, didžiuojasi kauniečiai seni ir jį naudoja, visai ne tam, kad kitaip nemoka pasakyti, bet va dėl to manieringumo.
47 m. istorikas, samdomas konsultantas
Labai įstrigdavo man, kai aš buvau jaunesnė, tai tie, nesvarbu, stovi apsisnarglėjęs ten murzinas, bet vis tiek jis ponas, nu taip kaip Prancūzijoj visur ponai ir ponios, madam, ten nesvarbu, kas tai, vat kažkaip taip.
48 m. muzikos mokytoja
Tie žmonės iš tikrųjų ir šaunūs, ir kuriantys ir nu tos atviros dūšios ir viskas ten gerai yra su jais, bet gal iš tikrųjų toks stereotipas likęs, kad jie tokie uždaresni gal labiau, nu provincialūs ta blogąja prasme, va to siauresnio kažkokio požiūrio į daugelį dalykų, tai man atrodo, kad Vilniuje gal tai tokia ta laisvesnė dvasia žmonių yra gal.
48 m. muzikologė