Dalintis Facebook'e

  

VILNIEČIAI APIE...

Man vilnius apskritai patinka, bet aišku gal atvirkščiai žiūrint mažiausiai patinka ten vat sakysim Naujininkų pusė, Šnipiškės, nepaisant to, kad ten nedideli tie namai, bet jos tokios nejaukios mano manymu. Iš tų naujųjų rajonų kažkaip Karoliniškės man tokį daro liūdniausią įspūdį, ne tik dėl aplinkos ir dėl tų tokių namų gerokai apšiurusių jau dabar.
58 m. politikė, valstybės tarnautoja
Anksčiau tai mūsų buvo nu kaip komuna tiesiog, kai išsikraustėm ir paskui gavau butą savo šeimai Žirmūnuose. Tai viršuj gyveno iš mūsų mokyklos, apačioj gyveno iš mokyklos, nu tai va taip ir gyvenom. Per balkoną: paduok druskos, paimk degtukų. Vidury nakties: ar turi to, ar turi cigarečių ten trečią valandą ryto, nes matai pas juos svečiai ar dar kas nors, nu va taip. Išvirk mano vaikui, aš labai skubu, išvirk košės manų, nu tokie buvo.
56 m. filologė, savanorė
O šalia dar stovi pastatas, buvęs restoranas, irgi buvo traukos vieta mano vaikystėje, irgi apleistas, apskritai, kai aš būnu savo rajone dabar, tai ten širdis kraujuoja, nes toks prizrachas.
55 m. automobilių mechanikas
Antakalny gyvenau, ten yra labai gražu, ten yra vot namai, mokykla, aš gyvenau priešais dvišim antrąją mokyklą Daukšos, šiuo metu Daukšos vidurinė. Ir ten už parko įžengi, ten yra upė apačioj, nu įsivaizduokit kaip gražu, tai nu man tai Antakalnis labai gražus yra ir va dabar Naujojoj Vilnioj gyvenam, nu Naujoji Vilnia, žinot, kaip Naujoji Vilnia, bet Antakalnis labai gražus, nu aišku, ten didžioji dalis namų irgi tos chruščiovkės vadinamos sovietmečio, bet labai gražus, jisai labai žalias, aš atsikeliu ryte, pasižiūriu į beržiuką, beržas pas mus prie lango. Į beržiuką pasižiūriu, nu pasižiūriu ir stebiu rudenį, kada lapai pradėjo gelst, arba kada, įsivaizduojat pavasarį, kai skleidžias, ane?
30 m. statybininkas
Aš, suprantat, aš, pavyzdžiui, tikrai nesmerkiu tokio dalyko kaip Lazdynai, ane, o mūsų tie vilniečiai lietuvaičiai visi: oi čia yra betono luitas, čia yra baisu. Nebaisu tai yra, buvo paprasčiausiai tasai laikotarpis, kai žmonėm nebuvo kur gyventi, taip, čia nebuvo kur žmonėm gyventi ir jie pasistatė. Tai dabar plius minus kiekvienas turi kur gyventi, jeigu jisai turi dar du namus, du butus, jisai išnuomoja kitam ir iš esmės visi telpa, ane? O tuo metu, kai tas žmonių skaičius, ane, gyventojų skaičius augo, nebuvo kur gyventi, o tai yra aišku, kad auga tauta, vis vien auga, vaikai gimsta. Ir jie pastatė tuos Lazdynus ir viskas ten tvarkoj, tarp kitko Lazdynus irgi lietuvaičiai statė, o ne ten kažkokie.
30 m. statybininkas